Asus Crosshair II Formula Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus Crosshair II Formula (186 sidor) i kategorin moderkort. Guiden har ansetts hjälpsam av 51 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Asus Crosshair II Formula eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/186

Motherboard
Crosshair II
Formula
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | moderkort |
| Modell: | Crosshair II Formula |
| Bredd: | 305 mm |
| Djup: | 244 mm |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Maximalt internminne: | 8 GB |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| Antal minnesplatser: | 4 |
| processortillverkare: | AMD |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 2 |
| processorsockel: | Socket AM2 |
| Antal PS/2-portar: | 1 |
| Strömkälla av typen: | ATX |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 6 |
| RAID-nivåer: | 0, 1,0+1, 5,JBOD |
| USB 2.0 anslutning: | 6 |
| ATX strömkontakt (24-pin): | Ja |
| Antalet Seriella ATA anslutningar: | 6 |
| BIOS minnesstorlek: | 64 mbit |
| Moderkort formfaktor: | ATX |
| Digital optisk utgång för ljud: | 1 |
| CPU-fläktsanslutning: | Ja |
| Antal anslutningar för fläktar: | 3 |
| S/PDIF ut anslutning: | Ja |
| Chassits genomgångsanslutning: | Ja |
| Maximalt minne på grafikkort: | 512 MB |
| Anta IEEE 1394/Firewire anslutningar: | 1 |
| Antal IEEE1394-anslutningar: | 1 |
| Anslutning för diskettenhet: | Ja |
| PCI Express x16 platser: | 3 |
| PCI Express x1 kortplatser: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus Crosshair II Formula ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
moderkort Asus Manualer
2 April 2026
2 April 2026
29 Mars 2026
26 Mars 2026
19 Februari 2026
18 Februari 2026
3 Oktober 2025
5 September 2025
5 September 2025
moderkort Manualer
Nyaste moderkort Manualer
14 Mars 2026
12 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
16 Februari 2026
21 Oktober 2025
21 Oktober 2025
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025