Asus ProArt PA279CRV Bruksanvisning
Asus Inte kategoriserad ProArt PA279CRV
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ProArt PA279CRV (37 sidor) i kategorin Inte kategoriserad. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus ProArt PA279CRV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

PA279CRV
Serie LCD-monitor
Gebruikshandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Inte kategoriserad |
| Modell: | ProArt PA279CRV |
| Höjd: | 427 mm |
| Förpackningens bredd: | 691 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 3000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 5780 g |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Silver |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Typ av laddningsport: | USB Type-C |
| Adobe RGB-täckning: | 99 % |
| Hållare: | -30 - 30 ° |
| Lutningsvinkel: | -5 - 23 ° |
| Färgomfång: | 99 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 612.22 mm |
| Höjd (utan stativ): | 362.89 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4070 g |
| Bredd (med stativ): | 612.22 mm |
| Djup (med stativ): | 215 mm |
| Höjd (med stativ): | 538.11 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 138 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8690 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 44.1 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| USB-strömförsörjning upp till: | 96 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 34 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 26.14 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Pixeltäthet: | 163 ppi |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0 W |
| Positionering på marknaden: | Grafisk formgivning |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 15 - 135 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 60 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 3 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.155 x 0.155 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.73 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.66 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| sRGB-täckning (typisk): | 100 % |
| Ljusstyrka (max): | 400 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Type-C |
| Anti-glare skärm: | Ja |
| Antal USB typ C-portar uppströms: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ProArt PA279CRV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Inte kategoriserad Asus Manualer
2 April 2025
2 April 2025
1 April 2025
30 Mars 2025
27 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
22 Februari 2025
8 Januari 2025
Inte kategoriserad Manualer
Nyaste Inte kategoriserad Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025