Asus ROG Strix XG27AQM Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Strix XG27AQM (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Strix XG27AQM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Strix XG27AQM |
| Höjd: | 267 mm |
| Förpackningens bredd: | 719 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 7600 g |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Strömförbrukning (genomsnitt): | 31 W |
| Hållare: | 25 - -25 ° |
| Lutningsvinkel: | 20 - -5 ° |
| Färgomfång: | 97 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 614 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367 mm |
| Vikt (utan stativ): | 4000 g |
| Bredd (med stativ): | 614 mm |
| Djup (med stativ): | 255 mm |
| Höjd (med stativ): | 508 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 542 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 11000 g |
| Djup (utan stativ): | 90 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 55 kWh |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 270 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 0.5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 350 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 223 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 144 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.233 x 0.233 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.4 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.7 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Strix XG27AQM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025