Asus ROG Swift PG27UQR Bruksanvisning
Asus Inte kategoriserad ROG Swift PG27UQR
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Swift PG27UQR (40 sidor) i kategorin Inte kategoriserad. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Swift PG27UQR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Inte kategoriserad |
| Modell: | ROG Swift PG27UQR |
| Höjd: | 267 mm |
| Förpackningens bredd: | 719 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Nej |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Vikt (med stativ): | 7400 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Färgdjup: | 10 bit |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| HDCP-version: | 2.2 |
| Hållare: | 25 - -25 ° |
| Varumärkesspecifika teknologier: | Crosshair |
| Skuggkontroll: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 20 - -5 ° |
| Färgomfång: | 95 % |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 614 mm |
| Höjd (utan stativ): | 367 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3900 g |
| Bredd (med stativ): | 614 mm |
| Djup (med stativ): | 255 mm |
| Höjd (med stativ): | 508 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 512 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 10600 g |
| Djup (utan stativ): | 89 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 42 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 26 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 69 cm |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 160 hz |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | DisplayHDR 600 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Ljusstyrka (normal): | 400 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 352 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 24 - 160 hz |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.155 x 0.155 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 596.16 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 335.34 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Ljusstyrka (max): | 600 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Svarstid (min): | 1 ms |
| Typ av NVIDIA G-SYNC: | G-SYNC Compatible |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
| FPS-räknare: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Swift PG27UQR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Inte kategoriserad Asus Manualer
2 April 2025
2 April 2025
1 April 2025
30 Mars 2025
27 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
22 Februari 2025
8 Januari 2025
Inte kategoriserad Manualer
Nyaste Inte kategoriserad Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025