Asus TUF Gaming VG32AQA1A Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus TUF Gaming VG32AQA1A (34 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Asus TUF Gaming VG32AQA1A eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

TUF Gaming Monitor
VG32AQA1A/
VG27AQA1A series
Gebruikers-
handleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | TUF Gaming VG32AQA1A |
| Enhetsplacering: | Aanrecht |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Black, Brown |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 4000 g |
| Bredd: | 423 mm |
| Djup: | 314 mm |
| Höjd: | 140 mm |
| Förpackningens bredd: | 803 mm |
| Tillgångar: | 1500 W |
| Vattentankens kapacitet: | 1.1 l |
| Skärm diagonal: | 31.5 " |
| Upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Vikt (med stativ): | 6700 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Spelläge: | Ja |
| Kaffebryggare typ: | Half automatisch |
| Kaffeinmatningstyp: | Koffiecapsule |
| Reservoar för bryggkaffe: | Beker |
| Kapacitet i koppar: | 1 kopjes |
| Inbyggd kvarn: | Nee |
| Göra kaffe: | Ja |
| Att göra espresso: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| DisplayPort-version: | 1.2 |
| Avtagbar spillplatta: | Ja |
| HDCP-version: | 2.2 |
| AC-ingångsspänning: | 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Typ produkt: | Koffiepadmachine |
| Kapselhållarens kapacitet: | 10 capsules |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Wide Quad HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 1 |
| Bredd (utan stativ): | 716.3 mm |
| Höjd (utan stativ): | 426.2 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5700 g |
| Bredd (med stativ): | 716.3 mm |
| Djup (med stativ): | 213.81 mm |
| Höjd (med stativ): | 496.2 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 560 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 9720 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 54.87 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 26 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 170 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 223 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 144 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.272 x 0.272 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 697.344 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 392.256 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus TUF Gaming VG32AQA1A ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025