Asus VA24EHL Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA24EHL (32 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus VA24EHL eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

VA24E-serie
LCD-monitor
Gebruikshandleiding
VA24EHE VA24EHLB/VA24EHEL/VA24EHL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA24EHL |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 3900 g |
| Bredd: | 380 mm |
| Djup: | 295 mm |
| Höjd: | 205 mm |
| Förpackningens bredd: | 649 mm |
| Skärm diagonal: | 23.8 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Ja |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | 100 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star, BSMI, CB, CCC, CE, CEL 0, CU, ISO-9241-307, KCC, RoHS, TCO8.0, TUV-Ergo, TUV-GS, UkrSEPRO, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), RCM, UL, TUV , KC , eStandby, MEPS, Australia MEPS, FCC/ICES-003, CEC |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Vikt (med stativ): | 5670 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Rekommenderad användning: | DJ |
| Ramlös design: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanalen |
| Högtalarplacering: | Vloer |
| Bashögtalare: | Ja |
| Frekvensomfång: | 55 - 20000 Hz |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Fötter färg: | Svart |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| Typ av högtalare: | 1-weg |
| Diameter woofer: | 4 " |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| AC-ingångsspänning: | 100-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Lutningsvinkel: | -5 - 33 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 540.45 mm |
| Höjd (utan stativ): | 324.8 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3180 g |
| Bredd (med stativ): | 540.45 mm |
| Djup (med stativ): | 226.24 mm |
| Höjd (med stativ): | 482 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 181 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8100 g |
| Uteffekt (RMS): | 4 W |
| Djup (utan stativ): | 44.4 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 21.7 W |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS, ENERGY STAR |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.2 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 75 hz |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85285210 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.2 W |
| Positionering på marknaden: | Hem |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Antal DVI-D anslutningar: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Vertikalt sökområde: | 48 - 75 hz |
| Horisontellt sökområde: | 24 - 84 kHz |
| Antal talare: | 2 |
| Bildstorlek diagonalt: | 605 mm |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | - W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Stå ingår: | Ja |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 527.04 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 296.46 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | 0 - 90 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA24EHL ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025