Asus VA279HAE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus VA279HAE (36 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Asus VA279HAE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

VA279-serie
lcd-monitor
Gebruikershandleiding
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | VA279HAE |
| Höjd: | 455 mm |
| Förpackningens bredd: | 698 mm |
| Skärm diagonal: | 27 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal färger: | 16,78 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| DVI-port: | Nej |
| Certifiering: | BSMI, FCC, KCC, UL/cUL, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), TUV, KC, eStandby |
| HDCP: | Ja |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 100000000:1 |
| Vikt (med stativ): | 4600 g |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 622.6 mm |
| Höjd (utan stativ): | 372.65 mm |
| Vikt (utan stativ): | 3800 g |
| Bredd (med stativ): | 622.6 mm |
| Djup (med stativ): | 194.94 mm |
| Höjd (med stativ): | 430.55 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 138 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6100 g |
| Djup (utan stativ): | 56.6 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Strömförbrukning (vanlig): | 40 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -20 - 60 ° C |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 3000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Svarstid (medel): | 6 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 300 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 50 - 75 hz |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | SmartContrast |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Bildpunktavstånd: | 0.3112 x 0.3112 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 597.6 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 336.15 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| NTSC-täckning (typisk): | 72 % |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus VA279HAE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025