Asus ZenScreen MB229CF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ZenScreen MB229CF (35 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Asus ZenScreen MB229CF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ZenScreen MB229CF |
| Höjd: | 398 mm |
| Förpackningens bredd: | 547 mm |
| Skärm diagonal: | 21.5 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal färger: | 16,7 miljoner färger |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | Energy Star\nTÜV Flicker-free\nTÜV Low Blue Light\nFSC MIX |
| HDCP: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | Ej tillgänglig |
| Vikt (med stativ): | 4000 g |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Nej |
| Spelläge: | Ja |
| Inbyggd USB-hubb: | Nej |
| Stöd för VESA Adaptive Sync: | Ja |
| HDCP-version: | 1.4 |
| Hållare: | -90 - 90 ° |
| Varumärkesspecifika teknologier: | SPLENDID |
| Skuggkontroll: | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 20 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Bredd (utan stativ): | 487 mm |
| Höjd (utan stativ): | 318 mm |
| Vikt (utan stativ): | 2200 g |
| Bredd (med stativ): | 487 mm |
| Djup (med stativ): | 301 mm |
| Höjd (med stativ): | 722 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Monteringsbar på väggen: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 129 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 6000 g |
| Djup (utan stativ): | 22 mm |
| Paneltyp: | IPS |
| USB-strömförsörjning upp till: | 60 W |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 13 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Strömförbrukning (vanlig): | 13 W |
| Hållbarhetscertifiering: | ENERGY STAR, Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Likströmsingång: | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 100 hz |
| Produktvikt (oz): | Nej |
| Uppfyller hållbarhetskrav: | Ja |
| Positionering på marknaden: | Hem |
| Svarstid (medel): | 5 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 250 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 111 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 48 - 100 hz |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Svängbara: | Ja |
| Bildpunktavstånd: | 0.248 x 0.248 mm |
| Bildstorlek horisontalt: | 476.06 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 267.79 mm |
| Höjdjustering: | Ja |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Svängarm: | Ja |
| Pivot vinkel: | -90 - 90 ° |
| USB-strömleverans: | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort: | Ja |
| Antal USB typ C-portar nedströms: | 1 |
| Anti-glare skärm: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ZenScreen MB229CF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025