ATAG HG9572MDA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för ATAG HG9572MDA (36 sidor) i kategorin Kokplatta. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om ATAG HG9572MDA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Kokplatta |
| Modell: | HG9572MDA |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 904 mm |
| Djup: | 522 mm |
| Höjd: | 45 mm |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Wok brännare: | Ja |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| På / av-knapp: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 860 mm |
| Installationsfack, djup: | 490 mm |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Vanlig |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Mitten fram |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Extra stor |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Mitten bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | gas |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | gas |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | gas |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Manöverplats: | Övre vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 6000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1000 W |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Anslutningseffekt (gas): | 5.1 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Wok brännare läge: | Vänster |
| Effekt på platta/tillagningsyta 5: | 3000 W |
| Wokbrännarens effekt: | 6000 W |
| Typ av platta/tillagningsyta 5: | Stor |
| Kokzon 5, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 5: | Höger fram |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 5: | gas |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med ATAG HG9572MDA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Kokplatta ATAG Manualer
28 Januari 2025
16 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
15 Januari 2025
Kokplatta Manualer
Nyaste Kokplatta Manualer
9 April 2025
9 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
5 April 2025