ATAG VA5113BT Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för ATAG VA5113BT (48 sidor) i kategorin Diskmaskin. Denna manual har varit användbar för 51 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
4.1 MB
Antal sidor
48
Nedladdningar
1.407
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | VA5113BT |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 878 mm |
| Antal tvättprogram: | 5 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 94 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.92 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | - ° C |
| Energiklass: | E |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 47 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 3 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9.9 l |
| Ansluten effekt: | 1950 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 227 min |
| Alarm: | Ja |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 820 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 880 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Effektförbrukning (viloläge): | 5 W |
| Vilolägets varaktighet: | 1 min |
Diskmaskin ATAG Manualer
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026