ATAG WS90292FM Bruksanvisning
ATAG ventilationskåpa WS90292FM
Läs gratis den bruksanvisning för ATAG WS90292FM (44 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 37 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om ATAG WS90292FM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

WS90292FM
WS90211FM
WS90212FM
Gebruiksaanwijzing
Afzuigkap
Mode d’emploi
Hotte aspirante
Bedienungsanleitung
Dunstabzugsabhaube
Instructions for use
Cooker hood
Produktspecifikationer
| Varumärke: | ATAG |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | WS90292FM |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 460 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 53.4 kWh |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 890 mm |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 4 |
| Dimbar belysning: | Ja |
| Höjd utan skorsten: | 440 mm |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | grafit |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Fettfilter typ: | Metall/kol |
| Höjd (max.): | 1200 mm |
| Lamptyp: | LED |
| Ljudnivå Lc IEC: | 56 dB |
| Lampor: | 4.8 W |
| Ansluten effekt: | 240 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 646 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 646 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | D |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | A |
| Belysningsposition: | Framsida |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 550 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 50 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med ATAG WS90292FM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa ATAG Manualer
16 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026