Audac MBK300S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Audac MBK300S (5 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Audac MBK300S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/5

1
MBK300S Installation Manual
COMPONENTS
MBK310 FX Series y frame
MBK315 Side board set for FX3.15
MBK320 Connection board set 20°-60°
1x
2x
2x
FX3.15 Loudspeaker cabinet
(not included with MBK300S)
1x
Bow shackle 1.5ton
(not included with MBK300S, to be sourced locally because
of local legislation)
1x
Steel safety wire Ø 8 mm - 3250 mm
(not included with MBK300S, to be sourced locally because
of local legislation)
1x
ISO 4762 - M10 x 20 mm + DIN 7980 - M108x
+
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Audac |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | MBK300S |
| Färg på produkten: | Wit |
| Vikt: | 1167 g |
| Djup: | 110 mm |
| Förpackningens bredd: | 130 mm |
| Djuppackning: | 310 mm |
| Förpackningshöjd: | 310 mm |
| Husmaterial: | Glas |
| Antal lampor: | 1 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Strömlampa: | 40 W |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP44 |
| Monteringsmetod: | Opbouw |
| Diameter: | 295 mm |
| Typ av strömkälla: | AC |
| Form: | Ovaal |
| Lämplig för utomhusbruk: | Nee |
| Upphängningssystem för väggen: | Ja |
| Totala tillgångar: | 80 W |
| skyddsklass: | I |
| Lämplig för inomhusbruk: | Ja |
| Dimbar: | Ja |
| Lampa(r) ingår: | Ja |
| Lämplig plats: | Badkamer |
| AC-ingångsspänning: | 230 V |
| Energiförbrukning per 1000 timmar: | - kWu |
| Reflektor: | Nee |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Audac MBK300S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Audac Manualer
6 Oktober 2025
31 Juli 2025
30 Juli 2025
29 Juni 2025
29 Mars 2025
29 Mars 2025
1 Mars 2025
18 December 2024
18 December 2024
6 Oktober 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026