Bosch Serie | 6 WAT283L8SN Bruksanvisning
Bosch tvättmaskin Serie | 6 WAT283L8SN
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie | 6 WAT283L8SN (36 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie | 6 WAT283L8SN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | Serie | 6 WAT283L8SN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 71000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++-30% |
| Ljudnivå (tvätt): | 49 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Mix, Sport |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Djup med öppen dörr: | 10160 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 63 l |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 137 kWh |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie | 6 WAT283L8SN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Bosch Manualer
21 Mars 2026
18 Mars 2026
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
16 Mars 2026
15 Mars 2026
13 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
