Bosch Serie 6 WTG85230EE Bruksanvisning
Bosch Torktumlare Serie 6 WTG85230EE
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 6 WTG85230EE (40 sidor) i kategorin Torktumlare. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 6 WTG85230EE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | Torktumlare |
| Modell: | Serie 6 WTG85230EE |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Elektrisk |
| Vikt: | 53000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 599 mm |
| Höjd: | 842 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 232 kWh |
| Energiförbrukning: | 1.04 kWh |
| Torksystem: | Värmepump |
| Förpackningens bredd: | 625 mm |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 675 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Justerbar torknivå: | Ja |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Ljudnivå Lc IEC: | 65 dB |
| Laddning: | Toppmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1000 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Periodlängd: | 203 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 6 WTG85230EE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Torktumlare Bosch Manualer
17 Mars 2026
16 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
4 Februari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
21 Oktober 2025
21 Oktober 2025
6 Oktober 2025
Torktumlare Manualer
Nyaste Torktumlare Manualer
3 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
