Bosch Serie | 8 WAW28740ES Bruksanvisning
Bosch tvättmaskin Serie | 8 WAW28740ES
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie | 8 WAW28740ES (56 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 44 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie | 8 WAW28740ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | Serie | 8 WAW28740ES |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 80000 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 632 mm |
| Höjd: | 848 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++-30% |
| Ljudnivå (tvätt): | 48 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Eco, Night, Sport |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11220 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 152 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie | 8 WAW28740ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Bosch Manualer
21 Mars 2026
18 Mars 2026
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
16 Mars 2026
15 Mars 2026
13 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
