Bosch Serie 8 WTX87M00 Bruksanvisning
Bosch Torktumlare Serie 8 WTX87M00
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 WTX87M00 (1 sidor) i kategorin Torktumlare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 WTX87M00 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

WTX87M00
176
1928,062
ACDEFGB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | Torktumlare |
| Modell: | Serie 8 WTX87M00 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Elektrisk |
| Vikt: | 55400 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 634 mm |
| Höjd: | 842 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 176 kWh |
| Energiförbrukning: | 1.44 kWh |
| Torksystem: | Värmepump |
| Sladdlängd: | 1.45 m |
| Antal torkprogram: | 14 |
| Kylmedium: | R290 |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Certifiering: | CE, VDE |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Torkprogram: | Wool, Mix, Blouse/shirt, Cotton, Towel, Synthetics |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1069 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 62 dB |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Drum volym: | 112 l |
| Dörr färg: | Silver |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Nej |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.83 W |
| Vattennivå indikator: | Nej |
| Ansluten effekt: | 1000 W |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.1 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Periodlängd: | 192 min |
| Innerbelysning: | Ja |
| Skrynkelskydd cykel: | 120 min |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Dörrstil: | Lucka med glasfönster |
| Fuktsensor: | Ja |
| Filterrengöring indikator: | Nej |
| Inbyggd kondensvattendränering: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 WTX87M00 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Torktumlare Bosch Manualer
17 Mars 2026
16 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
4 Februari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
21 Oktober 2025
21 Oktober 2025
6 Oktober 2025
Torktumlare Manualer
Nyaste Torktumlare Manualer
3 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026