Constructa CG6B57V8 Bruksanvisning
Constructa Diskmaskin CG6B57V8
Läs gratis den bruksanvisning för Constructa CG6B57V8 (2 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Constructa CG6B57V8 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Constructa |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | CG6B57V8 |
| Enhetsplacering: | Semi-ingebouwd |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 35312 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 573 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Nettoskatt: | 2400 W |
| Antal platsinställningar: | 14 couverts |
| Torksystem: | Warmtewisselaar |
| Dörrfärg: | Niet van toepassing |
| Sladdlängd: | 1.75 m |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Ja |
| Cykelns längd: | 295 min |
| Ljudnivå: | 44 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | D |
| Belysning inuti: | Ja |
| Installationsfackets bredd: | 600 mm |
| Installationsfack djup: | 550 mm |
| Vattenförbrukning per cykel: | 9.5 l |
| Nuvarande: | 10 A |
| Installationsfack höjd (min): | 815 mm |
| Bulleremissionsklass: | B |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 85 kWu |
| Produktstorlek: | Volledige grootte (60 cm) |
| Färgkontrollpanel: | Roestvrijstaal |
| Typ av bästa fack: | Lade |
| Saltindikator: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 6 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| AquaSensor funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Belastningssensor: | Ja |
| Tvättprogram: | Auto 45-65°C, Eco 50°C, Glass/delicate, Intensive, Pre-wash, Quick 60°C |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.93 kWu |
| Avloppsslangens längd: | 1.9 m |
| Vattentillförselslangens längd: | 1.65 m |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Installationsfack höjd (max): | 875 mm |
| Maximal varmvattentemperatur: | 60 °C |
| Temperatur (max): | 70 °C |
| Strömförbrukning (behåll den på): | 0.5 W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0.5 W |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Constructa CG6B57V8 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Constructa Manualer
11 Mars 2026
23 Oktober 2025
1 April 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
1 Januari 2025
1 Januari 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026