Falcon Kitchener 90 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Falcon Kitchener 90 (22 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Falcon Kitchener 90 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Falcon |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | Kitchener 90 |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 925 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 3 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Produktens färg: | Chrome, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Ugnens bruttokapacitet: | 69 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 69 l |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Extra stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1700 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | - l |
| Totalt ugn: | - W |
| Ugnström: | - W |
| Normalkokning: | Ja |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | 7400 W |
| Anslutningseffekt (gas): | 10900 W |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Antal glaspaneler dörr: | 1 |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 66 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Falcon Kitchener 90 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Falcon Manualer
8 Mars 2026
8 Mars 2026
6 Mars 2026
6 Mars 2026
6 Mars 2026
4 April 2025
8 Januari 2025
18 Oktober 2024
21 September 2024
1 September 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026