Festool C 15 Li 5,2-Set Bruksanvisning
Festool Borrmaskin C 15 Li 5,2-Set
Läs gratis den bruksanvisning för Festool C 15 Li 5,2-Set (32 sidor) i kategorin Borrmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Festool C 15 Li 5,2-Set eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

468 015_015
Sicherheitshinweise 3Turvallisuusohjeet 17
Safety instructions5Sikkerhedsinstruktioner/ 19
Instructions de sécurité7Sikkerhetsveiledning 21
Instrucciones de seguridad9Instruções de segurança23
Indicazioni per la sicurezza11 Общие указания по технике без-
опасности 25
Veiligheidsvoorschriften 13 Bezpečnostní pokyny27
Säkerhetsföreskrifter 15 Wskazówki bezpieczeñstwa29
Sicherheitshinweise - Safety instructions - Instructions de sécu-
rité - Instrucciones de seguridad - Indicazioni per la sicurezza -
Veiligheidsvoorschriften - Säkerhetsföreskrifter - Turvallisuus-
ohjeet - Sikkerhedsinstruktioner - Sikkerhetsveiledning -
Instruções de segurança - Общие указания по технике без-
опасности - Bezpečnostní pokyny - Wskazówki bezpieczeñstwa
WICHTIG - IMPORTANT
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Festool |
| Kategori: | Borrmaskin |
| Modell: | C 15 Li 5,2-Set |
| Vikt: | 1600 g |
| Laddningstid: | 90 min |
| Batterikapacitet: | 5.2 Ah |
| Antal växlar: | 2 |
| Produktdesign: | Borr med pistolgrepp |
| Batteriteknik: | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Produktens färg: | Black, Green |
| väska: | Ja |
| Skruvdiameter (max): | 35 mm |
| Chuck typ: | utan nyckel |
| Borrning: | Ja |
| Batteriladdare ingår: | Ja |
| Batteri ingår: | Ja |
| Batterispänning: | 14.4 V |
| Strömkälla: | Batteri |
| Borr-Ø i stål (max): | 16 mm |
| Borr-Ø i trä (max): | 35 mm |
| Maximalt vridmoment (mjuk applikationer): | 25 nm |
| Chuck backbredd (min): | 1.5 mm |
| Chuck backbredd (max): | 13 mm |
| Tomgång (1: a växeln): | 450 RPM |
| Tomgångsvarvtal (2: a växeln): | 1500 RPM |
| Maximalt vridmoment (hård applikationer): | 40 nm |
| Skruvdragning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Festool C 15 Li 5,2-Set ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Borrmaskin Festool Manualer
21 September 2024
12 September 2024
9 September 2024
6 September 2024
25 Augusti 2024
22 Augusti 2024
22 Augusti 2024
20 Augusti 2024
19 Augusti 2024
19 Augusti 2024
Borrmaskin Manualer
Nyaste Borrmaskin Manualer
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
26 Mars 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
20 Mars 2026
18 Mars 2026