Hanseatic HSBS17990A3BK Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hanseatic HSBS17990A3BK (64 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanseatic HSBS17990A3BK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/64

Side by Side
Kühl-Gefrier-Kombination
Gebrauchsanleitung
Anleitung/Version:
196170 DE 20190321
Bestell-Nr.: 8367 0901,
6566 3945, 7389 3516
Nachdruck, auch aus zugs wei se,
nicht ge stat tet!
HSBS 17990A3R / HSBS 17990A3BK / HSBS 17990A3S
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanseatic |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | HSBS17990A3BK |
| Typ av operation: | Knoppen |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Barnlås: | Ja |
| Förpackningens vikt: | 38000 g |
| Förpackningens bredd: | 1811 mm |
| Djuppackning: | 234 mm |
| Förpackningshöjd: | 975 mm |
| Husmaterial: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Blåtand: | Ja |
| Sensor för omgivande ljus: | Ja |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Monteringsverktyg: | Nee |
| Fjärrkontroll: | Standard Remote with Voice Control |
| Skärm diagonal: | 65 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Ljudformat som stöds: | AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA-PRO |
| Videoformat som stöds: | 3GPP, AVI, FLV, HEVC, M4V, MKV, MP4, PS, TS, VOB, VRO, WMV |
| Inkluderar operativsystem: | my Home Screen |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Integrerad minneskortläsare: | Nee |
| Kompatibla minneskort: | Niet ondersteund |
| Färgnamn: | Zwart |
| Skärmform: | Flat |
| Ljusstyrka: | - cd/m² |
| Ursprungsland: | Polen |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| PC-ljud ingång: | Nee |
| DVI-port: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Smart TV: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | 160 W |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Antal högtalare: | 6 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | DLNA Certified |
| Fjärrstöd för smartphone: | Ja |
| Wi-Fi Direct: | Nee |
| High Dynamic Range (HDR)-teknologi: | Dolby Vision IQ, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| HDR-stöd: | Ja |
| HD typ: | 4K Ultra HD |
| Bildformat som stöds: | JPEG |
| Operativsystem version: | 7.0 |
| HDMI-version: | 2.1 |
| Displayteknik: | OLED |
| VESA montering: | Ja |
| Antireflexskärm: | Ja |
| Djup (utan bas): | 69 mm |
| Höjd (utan bas): | 888 mm |
| Bredd (utan bas): | 1448 mm |
| Vikt (utan bas): | 24500 g |
| On Screen Display (OSD)-talen: | Engels |
| PC-ingang (D-Sub): | Nee |
| Digitalt ljud, optisk utgång: | 1 |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Versie Common Interface Plus (CI+): | 1.4 |
| Typ av tuner: | Digitaal |
| Digitalt signalformat: | DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Internet-TV: | Ja |
| Video-appar: | All 4, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, BritBox, ITV Hub, My5, Netflix, YouTube |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| Inbyggda ljudavkodare: | Dolby Atmos |
| Ljudlägen: | AI Sound, Custom, Movie, Music, Speech, Sports, Standard |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC): | Ja |
| Adaptiv ljudkontroll (ASC): | Nee |
| Energiförbrukning (HDR) per 1000 timmar: | 169 kWu |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar: | 112 kWu |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| Miracast: | Nee |
| webbläsare: | Ja |
| Rullbar skärm: | Nee |
| Enhetsbredd (med stativ): | 1448 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 350 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 910 mm |
| Vikt (med stativ): | 29500 g |
| Brusreducering: | Ja |
| AMD FreeSync: | Ja |
| NVIDIA G-SYNC: | Nee |
| 4K Ultra HD uppskalare: | Ja |
| Bildbehandlingsteknik: | Panasonic HCX Pro AI |
| Bläddring: | Ja |
| Elektronisk TV-guide: | Ja |
| On Screen Display (OSD): | Ja |
| Antal skärmspråk: | 27 |
| Audio Return Channel (ARC): | Nee |
| Gemensamt gränssnitt (CI): | Ja |
| Inbyggd uppdateringsfrekvens: | 100 Hz |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Nee |
| Mobile High-Definition Link (MHL): | Nee |
| Spelläge: | Ja |
| USB-inspelning: | Ja |
| Smarta lägen: | Cinema, Game, Movie, Sports |
| Energisparläge: | Ja |
| Video on Demand (VOD) stöd: | Ja |
| Programmeringsperiod: | 7 dag(en) |
| Antal tuners: | 3 tuner(s) |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 2 |
| Skärmens uppdateringsfrekvens som stöds: | 100 Hz |
| Videouppskalning: | Ja |
| Smart fjärrkontroll ingår: | Nee |
| Röstningsguide: | Ja |
| Soundbar ingår: | Nee |
| Skärmspegling: | Ja |
| Marknadsföringsnamn dynamiskt kontrastförhållande: | Ultimate Contrast |
| Renoverad: | Nee |
| Föräldratillsyn: | Ja |
| DVD-spelare: | Nee |
| Stativfärg: | Zwart |
| Soundbar högtalare RMS effekt: | 0 W |
| Medföljande subwoofer: | Nee |
| AMD FreeSync-typ: | FreeSync Premium |
| Trådlös subwoofer: | Nee |
| Musikappar: | Deezer, TuneIn |
| Fungerar med Samsung Bixby: | Nee |
| Inbyggd Chromecast: | Nee |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Wifi: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 169 W |
| Fungerar med Google Assistant: | Ja |
| Slaaptimer: | Ja |
| Röst kontroll: | Ja |
| Antal per låda: | 1 stuk(s) |
| Spelfunktioner: | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Dashboard, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Stöd för 360-videospelare: | Nee |
| Universal Browse & Play: | Nee |
| Objektspårningsljud+ (OTS+): | Nee |
| Flerrum: | Nee |
| Introduktionsår: | 2022 |
| Redo för Calman: | Nee |
| Vridbart stativ: | Nee |
| 360-kamerastöd: | Nee |
| Mini väggfäste: | Nee |
| Q-symfoni: | Nee |
| Aktiv röstförstärkare / Aktiv röstförstärkare (AVA): | Nee |
| Dialogförbättring: | Nee |
| Stöd för SmartThings app: | Nee |
| Tryck på Visa: | Nee |
| Musikvägg: | Nee |
| Trådlöst Dex-stöd: | Nee |
| One Connect kabelstöd: | Nee |
| One Connect box: | Nee |
| Digital butler: | Nee |
| Manuella språk: | Engels |
| BD Wise: | Nee |
| Dynamic Crystal Color-teknologi: | Nee |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanseatic HSBS17990A3BK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hanseatic Manualer
11 Oktober 2025
31 Augusti 2025
4 Juli 2025
3 Juli 2025
3 Juli 2025
1 Juli 2025
1 Juli 2025
30 Juni 2025
26 Juni 2025
26 Juni 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026