Hanseatic XL 25 T Bruksanvisning
Hanseatic Grastrimmer XL 25 T
Läs gratis den bruksanvisning för Hanseatic XL 25 T (40 sidor) i kategorin Grastrimmer. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanseatic XL 25 T eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

73701846-04
XL 25 T
Prima della messa in funzione leggere le istruzioni perl‘utilizzo!
Gebrauchsanweisung
Vor Inbetriebnahme Gebrauchsanweisung lesen !
Lire attentivement le mode d‘emploi avant chaquemise en service !
Manuel d’utilisation
Istruzioni per l’uso
Operating Instructions
Read operating instructions before use!
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanseatic |
| Kategori: | Grastrimmer |
| Modell: | XL 25 T |
| Färg på produkten: | Black, Yellow |
| Sladdlängd: | 2.5 m |
| Förpackningens vikt: | 5280 g |
| Förpackningens bredd: | 180 mm |
| Djuppackning: | 430 mm |
| Förpackningshöjd: | 270 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Kraftkälla: | AC |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Certifiering: | CE, GS, TUV |
| Mjukt grepp: | Ja |
| Ingångseffekt: | 1050 W |
| Tomgångsvarvtal (max): | 5500 RPM |
| Bakslagsskydd: | Ja |
| Extra handtag: | Ja |
| Knivtvärsnitt: | 125 mm |
| Skärdjup (90º): | 30 mm |
| Sågblad ingår: | Ja |
| skyddsklass: | II |
| Inklusive skiftnyckel: | Ja |
| Antal sågblad: | 2 |
| idiot: | 12 mm |
| (Ytter) huvudpaketets höjd: | 450 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bredd: | 370 mm |
| (Ytter) huvudförpackningens bruttovikt: | 22100 g |
| (Ytre) huvudpaketets längd: | 560 mm |
| AC-ingångsspänning: | 230-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Pall bruttohöjd: | 2000 mm |
| Pallboskapsras: | 800 mm |
| Pall bruttolängd: | 1200 mm |
| Lagen per pallet: | 16 stuk(s) |
| Antal (yttre) huvudpaket per pall: | 64 stuk(s) |
| Geluidsvermogensniveau: | 112 dB |
| Antal tänder: | 32 |
| Sågbladstyp: | Dubbele mes |
| Dammrör ingår: | Ja |
| Bladdikte (min): | 1.6 mm |
| Antal vaxpinnar: | 10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanseatic XL 25 T ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Grastrimmer Hanseatic Manualer
31 Juli 2024
Grastrimmer Manualer
Nyaste Grastrimmer Manualer
2 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
26 Mars 2026
14 Mars 2026
13 Mars 2026