Hanwha PNM-12082RVD Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-12082RVD
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-12082RVD (30 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 39 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-12082RVD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-7082RVD
PNM-12082RVD
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-12082RVD |
| Vikt: | 1330 g |
| Bredd: | 215 mm |
| Djup: | 135 mm |
| Höjd: | 93.2 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, MJPG |
| Maximal upplösning: | 3328 x 1872 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 4 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2592 x 1944,2688 x 1520,3072 x 1728 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 512 MB |
| Rotationsvinkel: | 180 ° |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 2 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Dynamiskt omfång: | 120 dB |
| Lutningsvinkel: | 0 - 78 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Produktens färg: | Vit |
| Slutartid: | 2 ~1/12, 000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 25 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 13.5 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67 |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.016 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 3.54 - 6.69 mm |
| Största bländarnummer: | 2.64 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 6 MP |
| Bildfrekvens: | 15 fps |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP, SRTP (TCP, UDP Unicast) |
| Spegel: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| USB-port: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 355 ° |
| Typ av förstärkning: | Manuell |
| IK klass: | IK10 |
| Justering av slutarhastigheten: | Automatisk |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-12082RVD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026