Hanwha QNO-8020R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNO-8020R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNO-8020R (48 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNO-8020R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

NETWORK CAMERA
User Manual
QND-8010R/8020R/8030R/8080R
QNV-8010R/8020R/8030R/8080R
QNO-8010R/8020R/8030R/8080R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNO-8020R |
| Vikt: | 680 g |
| Wi-Fi: | Ja |
| Maximal upplösning: | 2592 x 1944 pixlar |
| Diameter: | 70 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 7.5 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2592 x 1944 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Flashminne: | 256 MB |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 2592 x 1944 pixlar |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Grå |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 5 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 25 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds: | Ja |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | 10 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 6.1 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.15 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | Pv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Produktlängd: | 246 mm |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 79.8 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 58.1 ° |
| Typ av förstärkning: | Automatisk |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Fast fokus: | Ja |
| Justering av slutarhastigheten: | Automatisk |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 105.9 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNO-8020R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026