Hanwha QNP-6230H Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNP-6230H
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNP-6230H (44 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNP-6230H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

NETWORK CAMERA
User Manual
QNP-6230/QNP-6230H
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNP-6230H |
| Vikt: | 3300 g |
| Höjd: | 293.6 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 223.4 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 65 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 32 x |
| Optisk zoom: | 23 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 10 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1944 x 1212 pixlar |
| Antal språk: | 17 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Brusreduceringsteknik: | 3D noise reduction, Ultra 2D noise reduction |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Temperatur vid drift: | -50 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Metal, Plastic |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG, MPEG4 |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, PoE |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| IK klass: | IK10 |
| Hastighet för förinställd panorering: | 500 °/sek |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNP-6230H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026