Hanwha SCB-5000 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCB-5000
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCB-5000 (36 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCB-5000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

High Resolution Camera
User Manual
SCB-5000
SCB-5000D
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCB-5000 |
| Vikt: | 200 g |
| Bredd: | 68.4 mm |
| Djup: | 92.7 mm |
| Höjd: | 59.6 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 3.7 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1305 x 1049 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Antal TV-linjer (horisontellt): | 1000 |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| Slutartid: | 1 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.0003 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.2 |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 52 dB |
| Linsmonteringsgränssnitt: | C/CS-fattning |
| Fog bevis: | Ja |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCB-5000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026