Hanwha SPE-101P Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SPE-101P (104 sidor) i kategorin Server. Guiden har ansetts hjälpsam av 40 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SPE-101P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/104

NETWORK VIDEO ENCODER
User Manual
SPE-101
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | Server |
| Modell: | SPE-101P |
| Vikt: | 115 g |
| Bredd: | 95.5 mm |
| Djup: | 43 mm |
| Höjd: | 29 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Maximal bildfrekvens: | 25 fps |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Maximal videoupplösning: | 704 x 576 pixlar |
| Kompatibla operativsystem: | Windows XP / VISTA / 7, MAC OS |
| Antal kanaler: | 1 kanaler |
| RS-422-portar: | 1 |
| BNC-ingångsportar: | 1 |
| Produktens färg: | Silver, White |
| bruksanvisning: | Ja |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 3.2 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 20 - 80 % |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | HTTPS, SSL/TLS |
| Komprimeringsformat: | H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL, DHCP, PPPOE FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPV1/V2C/V3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS |
| Likströmsingång: | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Webbläsare stöds: | Firefox, Google Chrome, Apple Safari, Internet Explorer 7.0 |
| Koppar Ethernet-kablar teknik: | 10BASE-T, 100BASE-T |
| NTSC resolutioner: | 704 x 576, 640 x 480, 352 x 288, 320 x 240 pixlar |
| PAL resolutioner: | 704 x 576, 640 x 480, 352 x 288, 320 x 240 pixlar |
| CD med drivrutiner: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SPE-101P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Server Hanwha Manualer
22 Augusti 2025
15 September 2024
15 September 2024
Server Manualer
Nyaste Server Manualer
1 April 2026
24 Mars 2026
19 Mars 2026
16 Februari 2026
3 Februari 2026
31 Januari 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
26 Januari 2026
20 Oktober 2025