Hanwha XNV-6083R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNV-6083R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNV-6083R (49 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNV-6083R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/49

NETWORK CAMERA
User Manual
XNV-6083R/XNV-8083R/XNV-8093R/XNV-9083R
XND-6083RV/XND-8083RV/XND-8093RV/XND-9083RV
XNO-6083R/XNO-8083R/XNO-9083R
XNB-6003/XNB-8003/XNB-9003
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNV-6083R |
| Vikt: | 1900 g |
| Bredd: | 180 mm |
| Djup: | 180 mm |
| Höjd: | 125 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoinspelning: | Ja |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 180 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 20 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 2000 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Flashminne: | 512 MB |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Dynamiskt omfång: | 150 dB |
| Lutningsvinkel: | -45 - 75 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 50 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 22.5 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 15.6 W |
| Temperatur vid drift: | -50 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67 |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-PEAP, EAP-TLS, HTTPS |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.8 - 12 mm |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 120 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 119.5 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 62.8 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 142.1 ° |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNV-6083R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026