Heller DK 15/10 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Heller DK 15/10 (28 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Heller DK 15/10 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

Bedienungsanleitung / User – instruction
Einzel- / Doppelkochplatte
Single- / Double cooker
Mod.: EK 15 Mod.: DK 15/10
D Einzel- / Doppelkochplatte Bedienungsanleitung
GB Single- / Double cooker Operating instruction
F Réchaud électrique Directives d’emploi
NL Enkele- / dubbele kookplaat Gebruiksaanwijzing
CZ Jednoplotýnkový- / Návod obsluhy a montáže
Dvouplotýnkový vařič
SK Jednoplatňový- / Návod na obsluhu a montáž
Dvojplatňový varič
HU Elektromos főzőlap / Használati útmutató
Elektromos főzőlapok
PL Kuchenka elektryczna
I
nstrukcja obsługi
2
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Heller |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | DK 15/10 |
| Produkttyp: | Bänkspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Höjd: | - mm |
| Energiförbrukning (konventionell): | - kWh |
| Produktens färg: | Black, Grey, White |
| bruksanvisning: | Ja |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Ugnens bruttokapacitet: | - l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Typ av spishäll: | Gjutjärnsplatta |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 2 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 2 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 180 mm |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Höger |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 145 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Sjudning |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster |
| Regelbunden brännare / kokzon: | 1000 W |
| Stora brännare / kokzon: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1500 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1000 W |
| Regelbunden brännare / kokzon diameter: | 145 mm |
| Stora brännare / kokzon diameter: | 180 mm |
| Anslutningseffekt (elektrisk): | - W |
| Anslutningseffekt (gas): | 2500 W |
| På/av-lampa: | Ja |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Heller DK 15/10 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Heller Manualer
20 September 2024
7 September 2024
6 September 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026