Hercules WAE Neo Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hercules WAE Neo (12 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hercules WAE Neo eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

ESPAÑOL
PORTUGUÊS
РУССКИЙ
ENGLISH
FRANÇAIS
DEUTSCH
NEDERLANDS
ITALIANO
TÜRKÇE
POLSKI
ΕΛΛΗΝΙΚΑ
WAE NEO
CONTENTS
1.INTRODUCTION................................................................................................................................... 2
2.SPEAKER OVERVIEW.........................................................................................................................2
2.1.Overview of thespeaker’s front face.............................................................................................2
2.2.Overview of the speaker’s connectors..........................................................................................2
3.USING THE SPEAKER.........................................................................................................................3
3.1.Pairing a Bluetooth®device ..........................................................................................................3
3.2.Connecting another music source................................................................................................4
3.3.Powering on and charging the speaker........................................................................................4
3.4.Positioning the speaker.................................................................................................................4
4.WAE APP..............................................................................................................................................5
4.1.Light guide settings.......................................................................................................................5
4.2.Notification settings.......................................................................................................................6
5.FEATURES AND SAFETY INSTRUCTIONS.......................................................................................7
5.1.Box contents..................................................................................................................................7
5.2.Specifications................................................................................................................................7
5.3.Safety instructions.........................................................................................................................7
6.TROUBLESHOOTING..........................................................................................................................8
7.TECHNICAL SUPPORT........................................................................................................................9
8.CONSUMER WARRANTY INFORMATION.......................................................................................10
Additional warranty provisions................................................................................................................10
Liability....................................................................................................................................................10
9.ENVIRONMENTAL CERTIFICATIONS AND RECOMMENDATIONS..............................................11
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hercules |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | WAE Neo |
| Produkttyp: | Bärbar stereohögtalare |
| Vikt: | 2050 g |
| Bredd: | 340 mm |
| Djup: | 140 mm |
| Höjd: | 120 mm |
| Strömförsörjning: | 5V DC, 2A |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android 2.2, iOS 4.0 |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Batterikapacitet: | 2000 mAh |
| Bluetooth-version: | 3.0+HS |
| Bluetooth-profiler: | A2DP |
| Närfältskommunikation (NFC): | Ja |
| Volymkontroll: | Digital |
| Certifiering: | CE, FCC, BQB |
| Rekommenderad användning: | Mobiltelefon/Smartphone |
| Impedans: | - Ω |
| Bakgrundsbelysning: | Ja |
| USB-laddningsport: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Antal förare: | 2 |
| Bluetooth-räckvidd: | 10 m |
| Trådlösa anslutningar: | Ja |
| Produktdesign: | Andra |
| Batteriteknik: | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp: | Inbyggd |
| Antal batterier: | 1 |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 15 W |
| Extern strömadapter: | Ja |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| Equalizer: | Ja |
| Kabel inkluderad: | USB |
| Frekvensområde: | 80 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Strömkälla av typen: | Battery, DC |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| På / av-knapp: | Ja |
| Batterispänning: | 7.4 V |
| Batterier medföljer: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Färg på bakgrundsbelysning: | Olika |
| Drifttid för batteri: | 15 h |
| Antal talare: | 1 |
| Högtalartyp: | 1-vägs |
| Aux-In: | Ja |
| Högsta musikuteffekt (PMPO): | 30 W |
| Högtalarnas RMS-effekt: | 15 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hercules WAE Neo ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare Hercules Manualer
13 Februari 2025
13 Februari 2025
26 Oktober 2024
25 September 2024
25 September 2024
25 September 2024
25 September 2024
25 September 2024
25 September 2024
25 September 2024
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026