Hisense 40A4K Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense 40A4K (64 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hisense 40A4K eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/64

USER MANUAL
Before using the TV, please read this manual
thoroughly and retain it for future reference.
ENGLISH
FRANÇAIS
ESPAÑOL
RSAG2.025.7756SS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 40A4K |
| Höjd: | 615 mm |
| Förpackningens bredd: | 1008 mm |
| Skärm diagonal: | 40 " |
| Upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ljudformat som stöds: | AAC, AC3, FLAC, M4A, MP3, OPUS, PCM, WAV, WMA |
| Videoformat som stöds: | ASF, AVC, AVI, FLV, H.264, H.265, HEVC, MKV, MOV, MPEG, MPEG1, MPEG2, MPEG4, MPG, TS, VOB, WMV, WMV3 |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 200 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDR-stöd: | Nej |
| HDMI-version: | 1.4 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Ja |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | Ej tillgänglig |
| webbläsare: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 5500 g |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Skärmspegling: | Ja |
| Kamfilter: | 3D |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | Full HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Bredd (utan stativ): | 900 mm |
| Höjd (utan stativ): | 515 mm |
| Vikt (utan stativ): | 5400 g |
| Bredd (med stativ): | 900 mm |
| Djup (med stativ): | 186 mm |
| Höjd (med stativ): | 565 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| VESA-fäste: | Ja |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 129 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 7900 g |
| Uteffekt (RMS): | 14 W |
| Skrivbordsstativ: | Ja |
| Djup (utan stativ): | 85 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 39 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Installerat operativsystem: | VIDAA |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 74 W |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Equalizer: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 100 cm |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Direct-LED |
| Smart-TV: | Ja |
| Bildkomprimeringsformat: | BMP, GIF, JPEG, JPG, PNG |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 5000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Bluetooth: | Nej |
| Röststyrning: | Ja |
| Index för reparerbarhet: | 6 |
| Svarstid (medel): | 9.5 ms |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 200 x 200 mm |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr): | 1 |
| PC-In (D-Sub): | Nej |
| Antal talare: | 2 |
| Standard uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal RF-ingångar: | 2 |
| Bläddrar: | Ja |
| Timeshift-funktion: | Ja |
| Inspelning via USB: | Ja |
| Inbyggd ljuddekoder: | DTX, Dolby Digital, DTS Virtual:X, DTS-HD, Dolby MS12 |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Operativsystemversion: | U6 |
| Hotelläge: | Ja |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version: | 2.0.3 |
| HbbTV: | Ja |
| Stativ, bredd: | 811 mm |
| Färg på stativet: | Svart |
| Typ av stativ: | Benstativ |
| Stativ, djup: | 186 mm |
| Programmerbart tidsintervall: | 8 dagar |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense 40A4K ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Hisense Manualer
12 Mars 2026
12 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026