Hisense 65U8H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense 65U8H (62 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hisense 65U8H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/62

RSAG2.025.7245SS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 65U8H |
| Höjd: | 223.52 mm |
| Förpackningens bredd: | 995.68 mm |
| Skärm diagonal: | 64.5 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version: | 5.0 |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 1500 cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| HDR-stöd: | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| webbläsare: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 26399 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Inbyggd Chromecast: | Ja |
| Fungerar med Google Assistant: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Bredd (utan stativ): | 1453 mm |
| Höjd (utan stativ): | 911.86 mm |
| Vikt (utan stativ): | 25583 g |
| Bredd (med stativ): | 1453 mm |
| Djup (med stativ): | 76.2 mm |
| Höjd (med stativ): | 840.74 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 1628.1 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 36015 g |
| Uteffekt (RMS): | 40 W |
| Skrivbordsstativ: | Ja |
| Djup (utan stativ): | 375.92 mm |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 300 W |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 120 - 220 V |
| OSD-språk: | ENG, ESP, FRE |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 1 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Full-Array |
| Smart-TV: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Bluetooth: | Ja |
| Röststyrning: | Ja |
| Svarstid (medel): | 6.5 ms |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 400 x 400 mm |
| Digital optisk utgång för ljud: | 1 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal OSD språk: | 3 |
| Antal RF-ingångar: | 1 |
| Ljudingång (vänster och höger): | 1 |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Atmos |
| Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktion: | Local Dimming |
| Typ av AMD FreeSync: | FreeSync Premium Pro |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense 65U8H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Hisense Manualer
12 Mars 2026
12 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026