Hisense 85U7H Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense 85U7H (62 sidor) i kategorin Tv. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hisense 85U7H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/62

RSAG2.025.7245SS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Tv |
| Modell: | 85U7H |
| Höjd: | 279.4 mm |
| Förpackningens bredd: | 1277.6 mm |
| Skärm diagonal: | 85 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Appdistributionsplattform: | Google Play |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | 1000 cd/m² |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal färger: | 1,07 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDR-stöd: | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Ja |
| Fungerar med Amazon Alexa: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| webbläsare: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 42003 g |
| AMD FreeSync: | Ja |
| Spelläge: | Ja |
| Fungerar med Google Assistant: | Ja |
| Spelfunktioner: | Auto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR) |
| Smarta funktioner: | Filmmaker |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Bredd (utan stativ): | 1902.5 mm |
| Höjd (utan stativ): | 1094.7 mm |
| Vikt (utan stativ): | 41005 g |
| Bredd (med stativ): | 1902.5 mm |
| Djup (med stativ): | 452.1 mm |
| Höjd (med stativ): | 1170.9 mm |
| Skärmtyp: | LCD |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 2120.9 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 60419 g |
| Uteffekt (RMS): | 30 W |
| Skrivbordsstativ: | Ja |
| Djup (utan stativ): | 94 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | ATSC |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | 168 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | 385 kWh |
| Installerat operativsystem: | Google TV |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | - W |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Equalizer: | Ja |
| Kabel inkluderad: | AC |
| OSD-språk: | ENG, ESP, FRE |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Växelström Frekvens: | 60 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 215.9 cm |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning: | Full-Array |
| Smart-TV: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 5000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Bluetooth: | Ja |
| Röststyrning: | Ja |
| Svarstid (medel): | 6.5 ms |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 600 x 400 mm |
| Digital optisk utgång för ljud: | 1 |
| PC-In (D-Sub): | Nej |
| Antal talare: | 2 |
| Standard uppdateringsfrekvens: | 120 hz |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal OSD språk: | 3 |
| Antal RF-ingångar: | 1 |
| Bläddrar: | Ja |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Atmos |
| Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktion: | Local Dimming |
| Equalizer tonkontroller: | 5 |
| Videoappar: | Amazon Prime Video, Disney+, HBO, Hulu, Netflix, YouTube |
| 4K-uppskalningsfunktion: | Ja |
| Förstärkt returkanal för audio (eARC): | Ja |
| Färg på stativet: | Svart |
| Typ av stativ: | Benstativ |
| Smart fjärrkontroll inkluderad: | Ja |
| Hisense-teknik (AV/TV): | IMAX Enhanced |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense 85U7H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Tv Hisense Manualer
12 Mars 2026
12 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
Tv Manualer
Nyaste Tv Manualer
3 April 2026
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
26 Mars 2026