Hisense Laser TV Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense Laser TV (30 sidor) i kategorin Beamer. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hisense Laser TV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/30

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Beamer |
| Modell: | Laser TV |
| Produkttyp: | Ultra short throw-projektor |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Buttons, Rotary |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Links |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 65000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 535 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Nettoskatt: | 1850 W |
| Plugg typ: | Type G |
| Antal program: | 16 |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Trummaterial: | Roestvrijstaal |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Trumminnehåll: | 58 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Nee |
| Barnlås: | Nee |
| Anti-veck funktion: | Nee |
| Förpackningens vikt: | 66450 g |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Djuppackning: | 590 mm |
| Förpackningshöjd: | 890 mm |
| Centrifuger läkemedelsklass: | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 78 dB |
| Justerbar centrifughastighet: | Ja |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Nuvarande: | 13 A |
| Placering: | Skrivbord |
| Beeldscherm: | LED |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, AVRCP |
| Ljudformat som stöds: | AAC, FLAC, MP2, MP3, MP4, WAV, WMA, WMV |
| Videoformat som stöds: | 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, OGM, VOB, VRO, WEBM |
| Bulleremissionsklass: | C |
| Torkkapacitet: | 6 kg |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning: | 65 l |
| Tvättvattenförbrukning: | 48 l |
| Cykelns längd (snabbtvättprogram): | 45 min |
| Videolägen som stöds: | 2160p |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Ursprungsland: | Italië |
| Kod Storbritanniens handelstull: | 84501111 |
| Halvlastad: | Nee |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Projektorns ljusstyrka: | 2700 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik: | DLP |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 4 |
| DVI-port: | Nej |
| Fokus: | Nej |
| Ljuskällans livslängd: | 25000 h |
| Typ av ljuskälla: | laser |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | C |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 63 kWu |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 307 kWu |
| Vattentillgång: | Koud |
| HDR-stöd: | Ja |
| Belysning i trumma: | Nee |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| Kontrastförhållande (dynamisk): | 2000:1 |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Miracast: | Ja |
| webbläsare: | Ja |
| Mobile High-Definition Link (MHL): | Nej |
| Easy Iron funktion: | Ja |
| Tvättcykelns längd: | 210 min |
| Export Control Classification Number (ECCN): | 84501111 |
| S/PDIF-utgång: | Ja |
| Logiskt kanalnummer (LCN): | Ja |
| Kamfilter: | 3D |
| RF-ingång: | 2 |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| AC-ingångsspänning: | 220-240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 Hz |
| Type beeldscherm: | LED |
| Batterityp: | AAA |
| Ögonskydd: | Ja |
| Färgomfång: | 84 % |
| Antal batterier: | 2 |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| bruksanvisning: | Ja |
| Låddjup: | 507 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15000 g |
| Inbyggd kortläsare: | Nej |
| Uteffekt (RMS): | 30 W |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Inbyggd processor: | Ja |
| Installerat operativsystem: | VIDAA U |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 360 W |
| Föräldrakontroll: | Ja |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 120 - 240 V |
| Equalizer: | Ja |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Brännviddsintervall: | - mm |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Smart-TV: | Ja |
| Bildkomprimeringsformat: | BMP, GIF, JPEG, MPO, PNG, WEBP |
| Batterier medföljer: | Ja |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Strömkälla: | AC |
| Ljudnivå Lc IEC: | - dB |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Kontrastförhållande (medel): | 1000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Processorkärnor: | 4 |
| Bluetooth: | Ja |
| Webbläsare stöds: | Seraphic 4.0 |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Positionering på marknaden: | Hemmabio |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten: | 1 |
| Inbyggd TV mottagare: | Ja |
| Ingående kompositvideo: | 1 |
| DLNA-certifierad (Digital Living Network Alliance): | Ja |
| Timeshift-funktion: | Ja |
| Ljudingång (vänster och höger): | 1 |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Atmos |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Projektorns naturliga upplösning: | 2160p (3840x2160) |
| Skärmavstånd: | - m |
| Kompatibla skärmstorlekar: | 0 - 100 " |
| Operativsystemversion: | 4 |
| Typ av TV-mottagare: | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| Hotelläge: | Ja |
| Videoappar: | Amazon Prime Video, Chili, Foxxum, Infinity, Netflix, YouTube |
| 4K-uppskalningsfunktion: | Ja |
| Common Interface Plus (CI+)-version: | 1.4 |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version: | 2.02 |
| HbbTV: | Ja |
| Fri från tungmetaller: | Hg (kvicksilver) |
| Programmerbart tidsintervall: | 7 dagar |
| Stöd för Consumer Electronics Control (CEC): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense Laser TV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Beamer Hisense Manualer
2 April 2025
6 Januari 2025
23 September 2024
17 September 2024
11 September 2024
7 September 2024
4 September 2024
22 Augusti 2024
14 Augusti 2024
10 Augusti 2024
Beamer Manualer
Nyaste Beamer Manualer
9 April 2025
9 April 2025
5 Mars 2025
5 Mars 2025
3 Mars 2025
1 Mars 2025
26 Februari 2025
20 Februari 2025
20 Februari 2025
20 Februari 2025