Hotpoint AQ103F 49 FR Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin AQ103F 49 FR
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint AQ103F 49 FR (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint AQ103F 49 FR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
FR
Sommaire
Installation, 2-3
Déballage et mise à niveau
Raccordements eau et électricité
Caractéristiques techniques
Entretien et soin, 4
Coupure de l’arrivée d’eau et du courant
Nettoyage de l’appareil
Nettoyage du tiroir à produits lessiviels
Entretien du tambour
Nettoyage de la pompe
Contrôle du tuyau d’arrivée de l’ea
Précautions et conseils, 5
Sécurité générale
Système d’équilibrage de la charge
Mise au rebut
Ouverture manuelle de la porte hublot
Description de l’appareil, 6-7
Tableau de bord
Comment faire un cycle de lavage, 8
Programmes et options, 9
Tableau des programmes
Options de lavage
Produits lessiviels et linge, 10
Lessive
Triage du linge
Conseils de lavage
Anomalies et remèdes, 11
Assistance, 12
LAVE-LINGE
AQUALTIS
AQ103F 49
Mode d’installation et d’emploi
Français,1
FR
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AQ103F 49 FR |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 907.19 g |
| Bredd: | 127 mm |
| Djup: | 88.9 mm |
| Höjd: | 25.4 mm |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 52 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 215 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Videolägen som stöds: | 1080i, 1080p, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Hand/wool, Mix, Quick, Delicate/silk |
| Maximal videoupplösning: | 1920 x 1200 Pixels |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 800 RPM |
| Extern anpassning: | Ja |
| Värdgränssnitt: | 1x PC |
| Driftspänning: | 5 V |
| Nominell kapacitet: | 10 kg |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 48 °C |
| Stödjande lösningar: | VGA, SVGA, XGA, SXGA, UXGA, WXGA, WSXGA, WUXGA |
| Utgångsgränssnitt: | 1x DVI |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 690 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12763 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 71 l |
| Dörr färg: | Silver |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 77 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | 53 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.107 kWh |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 210 kWh |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint AQ103F 49 FR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026