Hotpoint AQ96F 29 IT Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin AQ96F 29 IT
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint AQ96F 29 IT (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint AQ96F 29 IT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
IT
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la macchina
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare il cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Sistema bilanciamento del carico
Smaltimento
Descrizione della macchina, 6-7
Pannello comandi
Come effettuare un ciclo di lavaggio, 8
Programmi e opzioni, 9
Tabella Programmi
Le opzioni di lavaggio
Detersivi e biancheria, 10
Detersivo
Preparare la biancheria
Consigli di lavaggio
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
AQUALTIS
AQ96F 29
Istruzioni per
l’installazione e l’uso
LAVABIANCHERIA
Italiano,1
IT
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AQ96F 29 IT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 67400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 551 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++-30% |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 240 min |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand/wool, Intensive/outdoor, Mix, Quick, Synthetics, White, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Titan |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11820 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 58 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 80 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.756 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 152 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Löstagbar överdel: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint AQ96F 29 IT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026