Hotpoint AQS73F 09 EU Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin AQS73F 09 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint AQS73F 09 EU (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint AQS73F 09 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

1
I
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la macchina
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare il cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale della porta oblò
Descrizione della macchina, 6-7
Pannello comandi
Come effettuare un ciclo di lavaggio, 8
Programmi e opzioni, 9
Tabella Programmi
Le opzioni di lavaggio
Detersivi e biancheria, 10
Detersivo
Preparare la biancheria
Consigli di lavaggio
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
LAVABIANCHERIA
Istruzioni per
l’installazione e l’uso
Italiano,1
I
AQUALTIS
AQS73F 09
EN
English,13
Česky,25
CZ
Slovensky,37
SKUA
Українська,49
Polski,61
PL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AQS73F 09 EU |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 63100 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 446 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Blåtand: | Ja |
| Bluetooth-version: | 3.0+HS |
| Cykeltid (max): | 190 min |
| Anslutningsteknik: | Bedraad en draadloos |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Wool, Mix, Synthetics, White, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Audio-ingan (L, R): | 1 |
| Genomsnittlig effekt: | 200 W |
| Anslutning för nätadapter: | Ja |
| Inbyggda ljudavkodare: | Dolby Digital, DTS |
| siffra: | 1 |
| Ljudutgångskanaler: | 2.1 kanalen |
| Frekvensomfång: | 35 - 23000 Hz |
| Upphängningssystem för väggen: | Nee |
| Basreflex: | Ja |
| Medföljande subwoofer: | Ja |
| Apple dockningskompatibilitet: | Niet ondersteund |
| Typ av dockningskontakt: | Niet ondersteund |
| Digitalt ljud optiskt in: | 1 |
| Soundbar vikt: | 7750 g |
| Diameter woofer: | 4 " |
| Antal basförare: | 4 |
| Diameter högtonenhögtalare: | 1 " |
| Antal diskantdrivrutiner: | 2 |
| Antal mellanklassförare: | 2 |
| Diameter förare i mellanregister: | 2 " |
| Subwooferns placering: | Ingebouwd |
| Digital ljudingång (koaxial): | 1 |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Soundbar-mått (BxDxH): | 725 x 320 x 69.5 mm |
| Crossover frekvens: | 3000 Hz |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10428 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 48 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.908 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 175 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Löstagbar överdel: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint AQS73F 09 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026