Hotpoint BI WMHG 71483 EU N Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin BI WMHG 71483 EU N
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BI WMHG 71483 EU N (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BI WMHG 71483 EU N eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

1.
2.
3.
4.5.
150 ml
100 ml
50 ml
10 mm - 0,39 inch
2 cm - 0,7 inch
6.
7.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | BI WMHG 71483 EU N |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 270 min |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 69 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Dunkläder/duntäcken |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Nej |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 44 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.822 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Nej |
| Extrasköljning: | Nej |
| Index för reparerbarhet: | 7.4 |
| Halv-belastning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Typ av justering av fötter: | Främre och bakre |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 8 W |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BI WMHG 71483 EU N ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026