Hotpoint BI WMHG 71484 UK Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin BI WMHG 71484 UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BI WMHG 71484 UK (14 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BI WMHG 71484 UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

www.hotpoint.eu/register
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | BI WMHG 71484 UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 64400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 46 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 270 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Bedding, Cotton, Eco, Wool, Mix, Quick, Synthetics, White, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10840 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 570 mm |
| Installationsfack, höjd: | 900 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 157 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 8 W |
| Vilolägets varaktighet: | 30 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BI WMHG 71484 UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026