Hotpoint CAWD 129 (EU) Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin CAWD 129 (EU)
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint CAWD 129 (EU) (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint CAWD 129 (EU) eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

1
I
! Questo simbolo ti ricorda di leggere questo libretto istruzioni.
Sommario
Installazione, 2-3-4-5
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Istruzioni per l’installatore
Manutenzione e cura, 6
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavasciuga
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 7
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale della porta oblò
Descrizione della lavasciuga e
avviare un programma, 8-9
Pannello di controllo
Spie
Avviare un programma
Programmi, 10
Tabella dei programmi
Personalizzazioni, 11
Impostare la temperatura
Impostare l’asciugatura
Funzioni
Detersivi e biancheria, 12
Cassetto dei detersivi
Ciclo candeggio
Preparare la biancheria
Capi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 13
Assistenza, 14
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
LAVASCIUGA
CAWD 129
Istruzioni per l’uso
Italiano,1
I
Deutsch,43
DE
English,15
GB
Français,29
FR
Русский,57
CIS
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | CAWD 129 (EU) |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 69000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Antal torkprogram: | 3 |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Ljudnivå (tvätt): | 52 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Cotton, Hand/wool, Mix, Silent, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Torkprogram: | Wool, Cotton, Synthetics |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 590 mm |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.25 kWh |
| Restfukt: | 53 % |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 98 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 5.38 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | - l |
| Tork-kapacitet: | 5 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 250 min |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 12000 l |
| Halv-belastning: | Ja |
| Cykeltidstvätt: | 175 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint CAWD 129 (EU) ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026