Hotpoint H8 W946WB IT Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin H8 W946WB IT
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint H8 W946WB IT (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint H8 W946WB IT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

HOTPOINT/ARISTONH8 W946WB IT
49
9,03:4545
71
ACDEFGBCDBA
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | H8 W946WB IT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 83000 g |
| Bredd: | 599 mm |
| Djup: | 643 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Motor: | Remlös |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 225 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 49 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Dunkläder/duntäcken |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Automatiskt doseringssystem: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Drum volym: | 64 l |
| Dörr färg: | Rostfritt stål |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 71 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 45 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.494 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Nej |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Typ av justering av fötter: | Främre och bakre |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint H8 W946WB IT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026