Hotpoint HLD4040MSA Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin HLD4040MSA
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint HLD4040MSA (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint HLD4040MSA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | HLD4040MSA |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Black, White |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 112037 g |
| Bredd: | 610.87 mm |
| Djup: | 657.86 mm |
| Höjd: | 1203.96 mm |
| Beeldscherm: | LCD |
| Skärm diagonal: | 10 " |
| Pekskärm: | Ja |
| Processorfrekvens: | 800 MHz |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11g, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB uttag: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Marknadspositionering: | Bedrijf |
| Antal USB 2.0-portar: | 4 |
| Internminne: | 1024 MB |
| Bildformat som stöds: | JPG, TIF |
| Hållbarhetscertifikat: | ENERGY STAR |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,1000,100 Mbit/s |
| Kabelteknik: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | HTTPS, MSCHAPv2, LEAP, MD5, PEAP, SSL/TLS |
| Stöder Windows: | Ja |
| Stöder Mac-operativsystem: | Ja |
| Stöder Linux: | Ja |
| Maximal-upplösning: | 1200 x 1200 DPI |
| Skriv ut färger: | Zwart |
| Medietyper för papperslåda: | Card stock, Envelopes, Labels, Plain paper, Transparencies |
| Höjd, drift: | 0 - 2896 m |
| Andra stödsystem: | Ja |
| Utskriftsteknik: | Laser |
| Standardgränssnitt: | Ethernet, USB 2.0 |
| Utskriftshastighet (svart, standardkvalitet, A4/US Letter): | 55 ppm |
| Att skriva ut: | Zwart-wit afdrukken |
| Sidbeskrivningsspråk: | PDF 1.7, PostScript 3, PPDS, PCL 5e, Microsoft XPS, PCL 6 |
| Indikation på användning (max): | 300000 pagina's per maand |
| Digital avsändare: | Nee |
| Förstora/förminska kopior: | 25 - 400 procent |
| Kopieringshastighet (svart, standard, A4): | 55 cpm |
| Första kopieringstiden (svart, normal): | 4.5 s |
| Maximal kopieringsupplösning: | - DPI |
| Att kopiera: | Zwart-wit kopiëren |
| Skanna: | Scannen in kleur |
| Typ av skanner: | Flatbed scanner |
| Scanteknologi: | CCD |
| Optisk scanningsupplösning: | 600 x 600 DPI |
| Skanningshastighet (mono): | 132 duim/min |
| Dokumentformat som stöds: | XPS, PDF |
| Modemhastighet: | 33.6 Kbit/s |
| Fax: | Zwart-wit faxen |
| Total ingångskapacitet: | 550 vel |
| Maximal ingångskapacitet: | 2750 vel |
| Total uteffekt: | 550 vel |
| Maximal uteffekt: | 1050 vel |
| Maximal pappersstorlek i ISO A-serien: | A4 |
| ISO A-seriens mått (A0...A9): | A4, A5, A6 |
| Genomsnittlig strömförbrukning (driftsresultat): | - W |
| Mobil utskriftsteknik: | Apple AirPrint |
| Skriv ut direkt: | Ja |
| Dags till första sidan (svart, normal): | 4.8 s |
| Utskriftssortiment: | 4.24 mm |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv4): | TCP/IP IPv4, AppleTalk |
| Nätverksprotokoll som stöds (IPv6): | TCP/IP IPv6, TCP, UDP |
| Valfri anslutning: | Parallel, Serial (RS-422), Wireless LAN |
| Ljudtrycksnivå (tryck): | 55 dB |
| Maximalt-internminne: | 3072 MB |
| Totalt antal inmatningsfack: | 3 |
| Maximalt antal inmatningsfack: | 3 |
| JIS B-seriens storlekar (B0...B9): | B5 |
| Maximala tryckmått: | 210 x 297 mm |
| Kuvertmått: | 7 3/4, 9,10, C5, DL |
| Icke-ISO tryckpappersmått: | Executive (184 x 267mm), Folio (media size), Legal (media size), Letter (media size), Oficio (media size), Statement (140 x 216mm) |
| Duplex skanning: | Ja |
| Dubbelsidig faxning: | Ja |
| Rekommenderad användningsindikation: | 3000 - 50000 pagina's per maand |
| Skanningshastighet-(färg): | 132 duim/min |
| Multifunktionell lådkapacitet: | 100 vel |
| Multifunktionell låda: | Ja |
| Faxöverföringshastighet: | 3 sec/pagina |
| Serveroperativsystem som stöds: | Windows Server 2008 x64, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2003, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008 |
| Utmatningskapacitet för automatisk dokumentmatare (ADF).: | 100 vel |
| Automatisk dokumentmatare (ADF): | Ja |
| Automatisk dokumentmatarkapacitet: | 150 vel |
| Förvaltningsprotokoll: | HTTP HTTPs (SSL/TLS) SNMPv1, SNMPv2c SNMPv3 WINS IGMP BOOTP, RARP APIPA (AutoIP) DHCP ICMP DNS Bonjour DDNS mDNS ARP NTP Telnet Finger |
| Ljudeffektnivåer (standby): | 30 dB |
| Allt-i-ett-funktioner: | Copy, Fax, Print, Scan |
| Färgfunktioner allt-i-ett: | Scannen |
| Drifttemperatur (TT): | 16 - 32 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 8 - 80 procent |
| Ljudtrycksnivå (kopiering): | 55 dB |
| Ljudtrycksnivå (skanning): | 57 dB |
| Autentiseringsmetod: | 802.1x |
| Duplex skanningshastighet (färg): | 66 ppm |
| Duplex skanningshastighet (svart): | 66 ppm |
| Nätverksutskriftsmetoder: | LPR/LPD Direct IP (Port 9100) Enhanced IP (Port 9400) FTP, TFTP ThinPrint .print integration Telnet IPP 1.0, 1.1, 2.0 (Internet Printing Protocol) |
| Ljudtrycksnivå (duplexutskrift): | 54 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint HLD4040MSA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026