Hotpoint LFFA+ 8314 B EU Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LFFA+ 8314 B EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LFFA+ 8314 B EU (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LFFA+ 8314 B EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Istruzioni per luso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Installazione, 2-3
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Avvertenze per il primo lavaggio
Dati tecnici
Descrizione dellapparecchio, 4
Vista dinsieme
Pannello comandi
Caricare i cesti, 5
Cesto inferiore
Cestino delle posate
Cesto superiore
Avvio e utilizzo, 6-7
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Opzioni di lavaggio
Programmi, 8
Tabella dei programmi
Brillantante e sale rigenerante, 9
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 10
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Precauzioni, consigli e Assistenza, 11
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Assistenza
Anomalie e rimedi, 12
Italiano, 1
IT
LFFA+ 8314
English,13
Français, 25
FR
Nederlands,49
ES
PT
DE
Deutsch, 37
NL
Español, 61
Português, 73
EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LFFA+ 8314 B EU |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 299 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Integrerad timer: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.03 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3360 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Dörr färg: | Svart |
| Vattenförbrukning per omgång: | 12 l |
| Periodlängd: | 175 min |
| Torkklass: | A |
| Snabbtvätt: | Ja |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Glass/delicate, Intensive, Normal, Quick |
| Salt-indikator: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LFFA+ 8314 B EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026