Hotpoint LTF 8B019 UK Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin LTF 8B019 UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint LTF 8B019 UK (20 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint LTF 8B019 UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

LTF 8B019
GB
English
Operating instructions
DISHWASHER -Contents
Operating instructions, 1
Precautions and advice, 2-3
Product Data, 4
Installation, 5-6-7
Description of the appliance, 8
Refined salt and rinse aid, 9
Loading the racks, 10-11
Detergent and dishwasher use, 12
Wash cycles, 13
Special wash cycles and options, 14
Care and maintenance, 15
Troubleshooting, 16
After-Sales Service, 17
Guarantee, 18
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | LTF 8B019 UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 35500 g |
| Bredd: | 598 mm |
| Djup: | 555 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 296 kWh |
| Torksystem: | Statiskt |
| Sladdlängd: | 1.28 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 9 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 1.04 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 3360 l |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | - ° C |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Kontrolltyp: | Buttons, Touch |
| Vikt inkl. förpackning: | 37500 g |
| Djup med öppen dörr: | 1165 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 13 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 49 dB |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 560 mm |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Vattenförbrukning per omgång: | 12 l |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Periodlängd: | 200 min |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 13 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Auto, Eco 50°C, Intensive, Normal, Silent, Soak |
| Kontrollpanelens färg: | grafit |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 820 mm |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Effektförbrukning (viloläge): | 6 W |
| Vilolägets varaktighet: | 12 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint LTF 8B019 UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026