Hotpoint NDB 96443 W IT N Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin NDB 96443 W IT N
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint NDB 96443 W IT N (1 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint NDB 96443 W IT N eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

HOTPOINT/ARISTONNDB 96443 W IT N
30765
6,09,0
6550
9:203:40
ACDEFGB
81
ABCD
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | NDB 96443 W IT N |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 55 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 61 dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Syntet |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | C |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 65 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 307 kWh |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 590 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 67500 g |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12000 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | D |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 81 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.17 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 234 kWh |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Nej |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 65 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 6.12 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 60 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 710 min |
| Halv-belastning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint NDB 96443 W IT N ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026