Hotpoint NDD 9725 GDA UK Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin NDD 9725 GDA UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint NDD 9725 GDA UK (4 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint NDD 9725 GDA UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | NDD 9725 GDA UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 73400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Cottons 40°C, Cottons 60°C, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene air refresh, Hygiene/anti-allergy, Rinse & spin, Spin/drain, Steam, Synthetics, Wool |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | B |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | E |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 57 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 414 kWh |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Torkprogram: | Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene/anti-allergy, Hygienic freshen-up, Steam, Synthetics, Wool |
| Produktens färg: | grafit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1045 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 71 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | - dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.569 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 66 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 0.414 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 50 l |
| Tork-kapacitet: | 7 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 590 min |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Djup med stängd lucka: | 624 mm |
| Cykeltidstvätt: | 228 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint NDD 9725 GDA UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026