Hotpoint PFT 834X Bruksanvisning
Hotpoint Diskmaskin PFT 834X
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint PFT 834X (84 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint PFT 834X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/84

Istruzioni per luso
LAVASTOVIGLIE
Sommario
Installazione, 2-3
Posizionamento e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Avvertenze per il primo lavaggio
Dati tecnici
Descrizione dellapparecchio, 4
Vista dinsieme
Pannello comandi
Caricare i cestelli, 5
Cestello inferiore
Cestello delle posate
Cestello superiore
Avvio e utilizzo, 6-7
Avviare la lavastoviglie
Caricare il detersivo
Opzioni di lavaggio
Programmi, 8
Tabella dei programmi
Brillantante e sale rigenerante, 9
Caricare il brillantante
Caricare il sale rigenerante
Manutenzione e cura, 10
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavastoviglie
Evitare i cattivi odori
Pulire gli irroratori
Pulizia filtro entrata acqua
Pulire i filtri
Se ci si assenta per lunghi periodi
Precauzioni, consigli e Assistenza, 11
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Assistenza
Anomalie e rimedi, 12
Italiano, 1
English,13
EN
IT
PFT 834
Français, 25
FR
ES
PT
DE
Deutsch, 37
Español, 49
Português, 61
CS
Èesky, 73
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | PFT 834X |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 285 kWh |
| Torksystem: | Självtorkning |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Integrerad timer: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 8 |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 7 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.98 kWh |
| Årlig vattenförbrukning: | 2800 l |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Sensor |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Halvintegrerad |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Dörr färg: | Ej tillämpligt |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Vattenförbrukning per omgång: | 10 l |
| Torkklass: | A |
| Antal kuvert: | 14 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | Eco, Normal, Quick |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Salt-indikator: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint PFT 834X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hotpoint Manualer
13 Augusti 2025
3 Augusti 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
19 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
18 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026