Hotpoint RD 1176 JD Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RD 1176 JD
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RD 1176 JD (12 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RD 1176 JD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

www.hotpoint. eu/register
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RD 1176 JD |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 73400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1551 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 59 dB |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Wool, Quick, Sport, Steam, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 11 kg |
| Torkprogram: | Wool, Steam, Cotton, Iron dry |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 14000 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 83 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.21 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 242 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 100 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 7.48 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 65 l |
| Tork-kapacitet: | 7 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 650 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1496 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 20000 l |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RD 1176 JD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026