Hotpoint RG 964 JD UK Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RG 964 JD UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RG 964 JD UK (12 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RG 964 JD UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

www.hotpoint. eu/register
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RG 964 JD UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 55 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 61 dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Wool, Steam, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Torkprogram: | Automatisk |
| Produktens färg: | Black, White |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12000 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Ljudnivå (spinn): | 81 dB |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.17 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 234 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 100 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 6.12 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 60 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 640 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1224 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 20000 l |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RG 964 JD UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026