Hotpoint RPG 945 JS FR Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RPG 945 JS FR
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RPG 945 JS FR (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RPG 945 JS FR eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

FR
1
LAVE-LINGE
Sommaire
Installation, 2-3
Déballage et mise à niveau
Raccordements eau et électricité
Premier cycle de lavage
Caractéristiques techniques
Entretien et soin, 4
Coupure de l’arrivée d’eau et du courant
Nettoyage du lave-linge
Nettoyage du tiroir à produits lessiviels
Entretien du hublot et du tambour
Nettoyage de la pompe
Contrôle du tuyau d’arrivée de l’eau
Précautions et conseils, 5
Sécurité générale
Mise au rebut
Ouverture manuelle du hublot
Description du lave-linge, 6-7
Bandeau de commandes
Écran
Comment faire un cycle de lavage, 8
Programmes et options, 9
Tableau des programmes
Options de lavage
Produits lessiviels et linge, 10
Tiroir à produits lessiviels
Triage du linge
Programmes spéciaux
Système d’équilibrage de la charge
Anomalies et remèdes, 11
Assistance, 12
RPG 945 J
Mode d’emploi
Français,1
FRGB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RPG 945 JS FR |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 54 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11600 l |
| Tvättklass: | A |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 83 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 174 kWh |
| Halv-belastning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RPG 945 JS FR ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026