Hotpoint RSPG 724 JX IT Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin RSPG 724 JX IT
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint RSPG 724 JX IT (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint RSPG 724 JX IT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
IT
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavabiancheria
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale della porta oblò
Descrizione della lavabiancheria, 6-7
Pannello di controllo
Display
Come effettuare un ciclo di lavaggio, 8
Programmi e opzioni, 9
Tabella dei programmi
Opzioni di lavaggio
Detersivi e biancheria, 10
Cassetto dei detersivi
Preparare la biancheria
Programmi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
RSPG 724 J
Istruzioni per l’uso
LAVABIANCHERIA
Italiano,1
IT
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | RSPG 724 JX IT |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 594 mm |
| Djup: | 435 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++-10% |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Antal tvättprogram: | 13 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Cotton, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10700 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Krom |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 74 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.607 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 157 kWh |
| Halv-belastning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint RSPG 724 JX IT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026